iPhone 14 Ön Siparişlere Açıldı!

Birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği o an geldi çattı. 16 Eylül itibari ile iPhone 14 ön satışa açıldı! Eğer sizde yeni çıkan bu modele sahip olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Zira bu model için ön satışların ne kadar devam edeceği ve sonrasında bu modelin raflardaki yerini ne zaman alacağı bilinmiyor.

Bu noktada ön satıştan aldığınız telefonların ne zaman teslim edileceğini de merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı, telefonu ön satıştan satın aldığınız güne göre değişmekle beraber iPhone 14 ön satışından alınan telefonları dağıtımına 23 Eylül’de başlanacağı söyleniyor.

Peki ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanın satışa çıkacağı günü sabırsızlıkla beklediği iPhone 14 kullanıcılara neler vadediyor. Genel olarak telefonun artıları ve eksileri neler gelin birlikte bakalım.

iPhone 14 Özellikleri

Öncelikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri karşımıza beş farklı renk seçeneği ile çıkıyor. Firma bu 5 rengi gece yarısı, yıldız ışığı, Mor, Mavi ve (PRODUCT)RED olarak adlandırıyor.  Bunun yanında her iki modelde de 128 GB’den 512 GB’ye kadar depolama alanı sunan firma bu telefonlarda kullandığı A15 Bionic çip ile, telefonun performansını ve verimliliğini oldukça arttırıyor.

Peki ya kamera dediğiniz duyar gibiyiz. Birçok kişinin iPhone modellerini tercih etmesinin en büyük sebebinin kamera olduğunu biliyoruz. Ancak bu konuda endişe duymanıza gerek yok. iPhone 14'ü çok sayıda kamera iyileştirmesi içeriyor ve size bunların hepsini anlatmak için buradayız! iPhone 14, 120 derecelik görüş alanına sahip yeni bir 12MP Ultra Geniş kameraya sahip. Fotoğraf çekerken çerçevenize daha fazlasını sığdırmanıza olanak tanıyan bu yeni kamera bir önceki iPhone modelindeki kameraya göre büyük bir gelişim olarak görülebilir.

Ek olarak bu iki model arasında tasarımsal olarak büyük farklar bulunmasa da ekran boyutları birbirinden farklı. iPhone 14 modeli 6,1 inçlik ekran ile sunulurken 14 Plus modeli 6,7 inçlik ekran ile sunulmakta. Bunun yanında 14 Plus modeli 203 gramlık ağırlığı ile 172 gramlık iPhone 14 modelinden daha ağır.